Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Konkurs wiedzy o Igrzyskach Olimpijskich

konkurs


Jak pewnie część z Was już wie Szkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk” przygotowuje się do organizacji w 2021 roku Wielkiego Konkursu Wiedzy o Igrzyskach Olimpijskich.

W tym specjalnym – olimpijskim roku chcielibyśmy umożliwić uczniom szkół Dolnego Śląska pokazanie jak dużo wiedzą o samych Igrzyskach, o roli polskich, a zwłaszcza dolnośląskich sportowców w 125 letniej historii nowożytnych Igrzysk. 

Konkurs będziemy organizowali już po powrocie młodzieży do szkół i chcemy, żeby przebiegał systemem podobnym do naszego współzawodnictwa. Tzn. żeby najpierw odbył się etap szkolny, potem gminny/powiatowy, a na zakończenie najlepsi spotkaliby się np. podczas Pikniku Olimpijskiego wyłaniając Mistrza Dolnego Śląska. 

A ponieważ Konkurs będziemy organizowali wspólnie z Województwem Dolnośląskim, Regionalną Radą Olimpijską i Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu liczymy na ciekawy jego przebieg, udział dolnośląskich sportowców na poszczególnych etapach, ciekawe nagrody i inne niespodzianki.

To niedaleka (mamy nadzieję) przyszłość, ale już dzisiaj ogłaszamy feryjną ROZGRZEWKĘ przed Konkursem.

Codziennie, począwszy od 7.01.2021 r., o godzinie 18,00 na naszym profilu FB www.facebook.com/dolnoslaski.szs/ zamieszczać będziemy jedno ciekawe pytanie przygotowane przez dolnośląskiego olimpijczyka. Odpowiedzi prosimy przesyłać w komentarzach. Oprócz, mamy nadzieję, tej właściwej, także imię, nazwisko, szkołę i klasę odpowiadającego. Osoba, która najszybciej odpowie poprawnie na pytanie otrzyma nagrodę dnia – specjalną koszulkę sportową. Dodatkowo spośród osób, które odpowiedzą poprawnie na którekolwiek z pytań zadanych podczas ferii rozlosujemy nagrodę specjalną. Co to jest? To na razie niespodzianka, ale warto się o nią starać.

Mamy nadzieję, że ta feryjna zabawa zachęci dolnośląskich uczniów do wzięcia udziału w Konkursie Wiedzy o Igrzyskach Olimpijskich.

Prosimy nauczycieli i inne osoby o rozpowszechnienie tej informacji wśród dzieci i młodzieży. Im więcej będzie uczestników Rozgrzewki, tym większa frajda dla współzawodniczących. Liczymy też, że odezwą się do nas nauczyciele i inne osoby, które organizują podobne przedsięwzięcia na swoim terenie. Liczymy na współpracę i Wasze doświadczenie.
 
Do zobaczenia 7.01.2021 o 18,00 i w kolejnych dniach

Związek jest finansowany ze środków Powiatu Kłodzkiego.

UWAGA !!!!
Jeżeli dostarczają Państwo
komunikaty z zawodów
drogą elektroniczną, proszę przesyłać je
na następujący adres
e-mail:pszsklodzko@interia.pl
w temacie wiadomości wpisując KOMUNIKAT

POPRZEDNIA WERSJA STRONY