Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Kilka ważnych informacji z otwartego posiedzenia Zarządu PSZS w dniu 15.09.2020r.

 1. Uczestniczący w spotkaniu dyrektorzy szkół, przedstawiciele samorządów gminnych i szefowie miejskich i gminnych SZS oraz nauczyciele wstępnie zarekomendowali rozgrywanie zawodów szkolnych i zadeklarowali udział szkół w zawodach zgodnie z wytycznymi MEN, MZ, GIS oraz z zachowaniem zasad bezpieczeństwa podczas zawodów SZS organizowanych w ramach współzawodnictwa sportowego szkół. Przychylne stanowiska wyraziły następujące gminy: Nowa Ruda (miasto i gmina wiejska), Kłodzko (miasto), Kudowa-Zdrój, Bystrzyca Kłodzka, Stronie Śląskie. Negatywną opinię w sprawie udziału w zawodach SZS wyraził Gminny SZS w Kłodzku,  deklarując powrót do rywalizacji sportowej po polepszeniu sytuacji epidemicznej. Brak było przedstawicieli z pozostałych gmin.
 2. PSZS w Kłodzku nie będzie w tym roku rozsyłał do szkół swojego kalendarza imprez i terminarza finałów powiatowych. Ze względu na liczne przesunięcia i związane z tym zmiany ustalonych terminów rozgrywania finałów strefowych i wojewódzkich – o zawodach organizowanych przez PSZS w Kłodzku będziemy informować zamieszczając odpowiednie komunikaty na naszej stronie internetowej, jak również w systemie SRS, poprzez który szkoły rejestrują się do zawodów.
 3. Podejmujemy starania ewentualnego zorganizowania i bezpiecznego przeprowadzenia sztafetowych biegów przełajowych. Zawody odbywałyby się osobno dla każdej  kategorii,  a drużyna szkolna liczyłaby 6 osób (dotychczas 10). Ewentualny termin i miejsce zawodów: między 12 a 15 października br. w Kudowie Zdroju.
 4. W listopadzie br. będziemy chcieli zorganizować finały powiatowe: w tenisie stołowym, pływaniu drużynowym oraz w szachach (terminy uzależnione od finałów strefy wałbrzyskiej).
 5. Być może w grudniu, przed przerwą świąteczną (jeśli będą również odpowiednie warunki śniegowe), uda nam się zorganizować finały powiatowe w narciarstwie alpejskim.
 6. Na wszystkich imprezach organizowanych przez PSZS w Kłodzku obowiązują Zasady Bezpieczeństwa na zawodach SZS oraz Oświadczenia uczestnika zawodów (zawodnika, opiekuna, sędziego i organizatorów). Zamieszczone będą na naszej stronie (www.pszs.klodzko.pl).
 7. Przypominamy o obowiązkowej rejestracji szkół w systemie SRS (www.srs.szs.pl). Prosimy o zgłoszenia wstępne szkół na rok szkolny 2020/2021, a następnie zgłoszenia właściwe do poszczególnych imprez.
 8. Podajemy terminy najbliższych finałów wojewódzkich, do których szkoły zgłaszają się bezpośrednio do organizatora (SZS Dolny Śląsk):
 •  Szkolna Liga LA w ramach Licealiady – rzut jesienny  22.09.2020  Oleśnica (ze zmianą dotyczącą ilości zawodników w drużynie, która zmniejszona została do 10 osób),
 • Szkolna Liga LA w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej -  zamiast jednej imprezy finałowej 4 imprezy z których wyniki korespondencyjnie zostaną użyte do stworzenie klasyfikacji Finału Dolnośląskiego. imprezy odbędą się: 23.09. w Polkowicach, 24.09. w Oleśnicy i Jeleniej Górze, 28.09. w Legnicy ze zmianą dotyczącą ilości zawodników w drużynie, która zmniejszona została do 10 osób
 • Dwubój nowoczesny w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej   - 1.10.2020  Nowa Ruda
 • Strzelectwo w ramach Igrzysk Dzieci    5-8.09.2020   Wrocław

                                                                                                           Zarząd PSZS w Kłodzku.

 

Związek jest finansowany ze środków Powiatu Kłodzkiego.

UWAGA !!!!
Jeżeli dostarczają Państwo
komunikaty z zawodów
drogą elektroniczną, proszę przesyłać je
na następujący adres
e-mail:pszsklodzko@interia.pl
w temacie wiadomości wpisując KOMUNIKAT

POPRZEDNIA WERSJA STRONY